Και ναι, η άνοιξη έρχεται σιγά- σιγά. Σήμερα το πρωί όταν άνοιξα το παράθυρο και βγήκα στο μπαλκονάκι, δεν κρύωνα καθόλου! Ούτε λίγο! Αν και ήταν μόλις επτάμιση το πρωί, το φως του ήλιου που έπεφτε πάνω μου με ζέστανε αμέσως! Ήταν τόσο όμορφα και απέκτησα αμέσως ανοιξιάτικη και καλοκαιρινή διάθεση. Ανυπομονώ για τα πρώτα φύλλα στα δέντρα.
Σήμερα ήμουν στον ιππικό όμιλο και ήταν πολύ διασκεδαστικά. Είναι κάπως κουραστική δουλειά, καθώς περπατάμε μέσα στο δάσος με τα άλογα και το έδαφος έχει πέτρες στο μεγαλύτερο μέρος της διαδρομής. Αλλά είναι έξω στη φύση και παρέα με αυτά τα υπέροχα ζώα, οπότε δεν σκέφτομαι και τόσο την σωματική κούραση. Στο μάθημα τα πήγα καλά σήμερα!
Ήταν γλυκιές και κάναμε πολύ καλή παρέα στη βόλτα!
Ευχαριστώ την Ιωάννα για αυτές τις φωτογραφίες!